Trymowanie psów

Psi fryzjer - Łódź

Jako profesjonalny groomer oferuję szereg specjalistycznych zabiegów, pozwalających utrzymać psa w dobrej formie. Zalicza się do nich m.in. trymowanie psów, polegające na usuwaniu martwej sierści głównie u ras szorstkowłosych (jak np. sznaucer czy foxtterier), ale także o włosie długim typ: seter, spaniel, golden retriever oraz u psów krótkowłosych zwłaszcza w okresie intensywnego linienia.

 

Jest to zabieg służący zarówno urodzie, jak i zdrowiu psa. Rasy szorstkowłose nie linieją, przez co martwy włos nie jest usuwany w sposób naturalny. Wraz z upływem czasu staje się on matowy i wypłowiały, a jednocześnie hamuje wzrost nowej okrywy. Przez to pies wygląda coraz gorzej, utrudniona jest też wentylacja skóry, co może prowadzić do podrażnień, a nawet chorób skóry.

 

Regularne trymowanie psów szorstkowłosych jest w tej sytuacji bardzo wskazane. Dzięki zabiegowi nowa, mocna i zdrowa sierść ma gdzie rosnąć. W miejsce usuniętej martwej szaty wyrastają nowe błyszczące włosy okrywowe. Pozwala to uzyskać idealną, zgodną z wzorcem sierść o prawidłowej barwie, szorstkości i strukturze. Jeśli nie chcą Państwo, aby Wasz pupil zatracił swój charakterystyczny wygląd, zapraszam do mojego salonu dla psów w Łodzi.

 

Profesjonalny psi fryzjer

 

Trymowanie jest zabiegiem pracochłonnym, wymagającym wprawy i doświadczenia. Cierpliwie i starannie zajmę się Państwa czworonogiem, sprawiając, że jego sierść będzie idealnie uporządkowana. Zabieg jest bezbolesny dla zwierzęcia, ponieważ usuwane są tylko martwe włosy. Częstotliwość jego wykonywania jest uzależniona od rasy psa oraz indywidualnych cech zwierzęcia.

 

Dużą wagę przywiązuję do tego, aby wszystkie zabiegi, którym poddawane jest zwierzę w moim salonie dla psów w Łodzi przebiegały w przyjaznej atmosferze, a pies czuł się swobodnie i komfortowo. Jeśli szukają Państwo psiego fryzjera, który wykonuje trymowanie psów w Łodzi, zapraszam!

 

 

 

← powrót na stronę główną

design by Sherin